Zdravie
5
(1)

Každý sa chce cítiť šťastný. Prežívať život v pohode a nie sa stresovať. Namiesto čakárne u lekára si užívať radšej príjemné prostredie prírody. Niekedy však zabúdame na to, že zdravie, energia, duševná pohoda aj láska nie sú výsledkom náhody, ale životného štýlu.

Vždy je viac ciest

Každý človek je jedinečný, preto nemožno určiť jedinú cestu ku zdraviu, alebo jediný spôsob, ako nájsť šťastie. Vždy je však dobré dostať možnosti a vypočuť volanie svojej duše aj srdca. Presne o možnostiach je Festival Evolution, ktorý už tradične predstavuje novinky a inšpirácie pre zdravý životný štýl a láka aj na bohatý festivalový program.

Festival, ktorý vám nasadí chrobáka do hlavy

Ide o leitmotív festivalu a cieľom je ponúknuť ľuďom možnosti a ukázať, že šťastie nemusí byť len pekné auto a k zdraviu nemusia viesť len lieky. Počas víkendu  23. – 25. marca sa na Výstavisku v pražských Holešoviciach predstaví viac ako štyristo vystavovateľov, ktorí predstavia svoje produkty a služby so zameraním na BIO STYL, ZDRAVIE, ECO WORLD, alternatívy a OSOBNÝ ROZVOJ. Festival je koncipovaný tak, aby prinášal informácie a možnosti zlepšenia našich životov v oblasti zdravia, bývania, vzťahov, cvičenia aj osobného rozvoja, či sebauplatnenia. Všetky tieto oblasti v konečnom dôsledku tvoria to, ako sa cítime v našom tele, domove, s našimi blízkymi a so sebou samými.

festival evolution

Babské recepty v spojitosti s medicínou

Evolution je asi jediné miesto, kde sa spoločne stretnú lekári zastupujúci konvenčnú či celostnú medicínu, priestor dostanú praktici alternatívnej liečby a dôjde aj na osvedčené “babské” rady. Odborníci z radov lekárov poradia, čo robiť, keď vás bolí chrbát, máte migrény, alebo sa príliš stresujete. Nutriční poradcovia sa zamerajú na správnu výživu a odporučia vám, ako sa vyhnúť rizikám súčasného spôsobu stravovania. Dozviete sa, ako rozoznať naozaj kvalitné výrobky a podľa čoho ich vyberať. A to svoje si tu nájdu aj tí, ktorí hľadajú novú inšpiráciu do kuchyne. Okrem prednášok, seminárov a umeleckých vystúpení na festivale nájdete konzultácie a poradenstvo, kuchárske hodiny, ukážkové lekcie, praktické workshopy alebo programy pre deti.

K zdravému životu neoddeliteľne patrí aj pohyb a na Festivale Evolution si môžete vybrať cvičenia, ktoré posilňujú telo i myseľ. Návštevníci bez ohľadu na vek, váhu či skúsenosti si môžu zdarma vyskúšať napríklad jednoduché jogové techniky, základy taiči, rôzne dychové cvičenia, meditáciu alebo napríklad bollywoodsky či intuitívny tanec.

Ako na vzťahy?

Je to jedna z dôležitých tém v našich životoch. Negatívne a poškodené vzťahy nás totiž dokážu vyžierať priam z vnútra a poškodzovať fyzické zdravie. Festival Evolution preto stavil tento rok na túto kartu a pozval lektorov, ktorí vám poradia, ako rozvíjať vzťah, aby sa z neho aj po rokoch nevytrácala láska, blízkosť, vášeň a intimita. Odborníci poradia, ako rozoznať pravého životného partnera, odhalia, o čo ide vo vzťahu medzi mužom a ženou. Chýbať nebudú ani programy ktoré pomôžu párom uvedomiť si svoju sexualitu.

Majte zdravý domov

Jednou zo skladačiek šťastia aj zdravia je okrem fyzickej pohody a dobrých vzťahov aj bývanie. Na tohtoročnom festivale sa môžete tešiť na predstavenie zdravého a lacného  bývania. Chýbať nebudú tipy a rady na komunitné pestovanie, balkónové záhradníčenie, domáce kompostovanie, urban gardening a podobne.

festival evolution

Odídete bohatší

Vstupenku na festival Evolution vymeníte za skutočné bohatstvo. Za recepty, ktoré vám môžu ubrať z času stráveného u lekára, alebo vás nasmerovať na šťastie, ktoré získate nájdením správnej životnej cesty. Koučovia vám ponúknu nové pohľady, návody k rozvoju, inšpiráciu k zmene alebo pomoc pri hľadaní stratenej motivácie ako v oblasti pracovnej, tak súkromnej. Odborníci vám poradia, ako na sebe pracovať a ako zlepšovať nielen svoje výkony, ale aj svoju pohodu.

Zoznámite sa so zaujímavými technikami práce s telom a vedomím, dostanete návody na jednoduché postupy a metódy, ktoré vám pomôžu aktivovať a poslať do sveta svoj talent. Tešiť sa môžete aj na prednášky z oblasti spirituálnej psychológie, regresnej terapie, dozviete sa o prepojení duší, nezvyklých zážitkoch či využitie intuície.

Medzi témami nebudú chýbať astrológia, energetické cvičenia alebo biotronika. Čakajú na vás tiež novinky o relaxačných a liečebných centrách, meditačných technikách, masážach či aromaterapii.

Vstupenky na festival Evolution si môžete do 15.3. 2108 kúpiť za zvýhodnenú cenu.

Evolution festival praha

Hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *