5
(2)

Hra s tarotovými kartami nie je náhoda. Je to ako začať partiu proti osudu. Každý, kto siahne po tarote, chce jediné, nazrieť do budúcnosti cez kľúčovú dierku. Niekedy je však výhľad tak zahmlený, že by sa nám zišiel sprievodca.

Jedna z mnohých a predsa iná

Kúpiť si balíček tarotových kariet je tak trochu ako kúpiť si dobré auto, ale nemať vodičský preukaz. Prakticky nebudete vedieť, kde, kedy, ako. Vydať sa na cestu pokusu a omylu je cesta dlhá a povedzme si úprimne na poli mágie aj tak trochu nebezpečná. Preto je kniha o tarote základom, z ktorého sa naučíte vnímať a poznávať symboly a možno trochu pochopíte, čo je ten tarot zač. Hoci ktovie… to odkiaľ prišiel sa dodnes presne netuší.

Na trhu je mnoho príručiek o tarote, ale jedna je trochu iná. Volá sa TAROT (HRA OSUDU) a pochádza z rúk českej čarodejnice, ktorá si hovorí Anima Noira. Áno, je to tá Noira, ktorá natočila film o tom ako bola čarodejnicou, potom ako nebola, alebo nechcela byť, ale povedzme si úprimne, kto raz otvorí dvierka do iných svetov, tak sa rozhodne so životom v trojrozmernej dimenzii matérie nezmieri.

Kniha tarotu s reálnymi zážitkami

Po dvoch rokoch sa Noira vrátila na scénu a s ňou aj reedícia jej tarotovej knihy, ktorá dostala nový šmrnc aj vďaka pevnej väzbe a peknému spracovaniu. Primárne je určená pre používateľov Rider-Waite tarotu, ale ak používate aj Crowleyho, nebudete sklamaní. Ako totiž píše samotná autorka, kniha vychádza z univerzálnej symboliky kariet. Súčasťou knihy sú aj osobné postrehy, ktoré si po vytiahnutí karty zažila, premeditovala a prisúdila k jednotlivým symbolom.

Keďže je to dievča z Českej republiky, aj jazyk, situácie a osudy priradené k jednotlivým symbolom sú nám rozhodne bližšie ako nejaké opisy amerických autoriek. V knihe dostanete kľúč, ako tarot spoznať, ako sa mu dostať pod kožu a ako s ním začať pracovať vo váš prospech.

Každý deň začnite s kartou dňa

Knižka je veľmi vhodným sprievodcom, ak si budete ťahať každý deň jednu kartu. Návod nájdete v knižke, ale princípom je, prečítať si symboliku, prečítať si poznámky z Noirinho denníka a potom si po celom dni zrekapitulovať, ako jednotlivé symboly sedeli vám a čo sa vám pri karte stalo. Takto pomocou knihy nielenže tarot spoznáte, ale dokonale sa s kartami zžijete. Pretože kniha vás naučí, ako pracovať s tarotom tak, aby ste aj sami rozlúštili jednotlivé symboly a kombinácie a  výklady sa stanú veľmi osobné a presné. Skrátka také, ako úspešný veštec z tarotových kariet potrebuje.

Ak nemáte pri sebe karty nevadí, stačí kniha

Netreba mať z kariet nejaký kult alebo božstvo. Aj o tom je kniha TAROT – Hra osudu. Môžete sa naladiť na ducha tarotu, s ktorým budete pracovať tak, že aj keď karty nemáte práve pri sebe, tak v knihe nájdete tabuľku, z ktorej si prstom vyberiete kartu dňa a zistíte, čo vás čaká. Aj preto je obohatením nielen pre Rider-Waite tarot, ale aj iné druhy tarotov, založených na klasickej schéme Malej a Veľkej arkány. Kniha je zameraná veľmi prakticky.

Aj  slovník autorky je omnoho viac pragmatický, ako ezoterický. Je to kniha pre ľudí, ktorí s tarotom začínajú, ale aj pokročilých, ktorí chcú napríklad rozvinúť významy jednotlivých kariet do hĺbky, alebo poznať aj iné možné situácie a kombinácie znakov.

Na Slovensku knihu distribuuje kníhkupectvo Martinus.

Stránky autorky nájdete tu.

Hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

2 thoughts on “TAROT zrozumiteľne, vecne a hlavne funkčne”

  1. “Keďže je to dievča z Českej republiky, aj jazyk, situácie a osudy priradené k jednotlivým symbolom sú nám rozhodne bližšie ako nejaké opisy amerických autoriek.”

    Máte naprostou pravdu! Americký duch je jiný, sama jsem se o tom přesvědčila, když jsem pracovala na americké telefonické věštecké lince. Lidé tam jsou velkolepější, víc sebevědomí, někdy povrchní a nábožensky zanícení. Až tam budu chtít svoje knihy vydat, budu je muset zgruntu přepsat. Třeba: Američan by nikdy nešel udat někoho nebo se nad ním neošklíbal, protože je úspěšný v podnikání. U nás se však takové poznámky nenosí, a editor mi řekl, ať vypustím veškeré poznámky, ze kterých by český čtenář mohl mít pocit, že se nad něj povyšuji.

    Přeji vašemu magazínu mnoho zdaru ?

  2. .. achjo, používam “rekreačne” keltský tarot, v angličtine. Nikdy sa nepýtam na budúcnosť – chcem vedieť terajší priebežný stav, situáciu osoby a možný vývoj.
    V ostatnom čase na hocikoho sa najčastejšie objavuje karta Justice.
    Jasné, prišiel na psa mráz :-D, sme na konci jednoho času, zúčtovanie čaká. S tým chápaním napr. v USA – takto moja dcéra napísala divad. hru, nacvičili ju, deťom sa páčila, a dospelí šomrali, že jej nerozumia. – Nuž tam vychádzajú niektoré “pomôcky-knihy” v podaní “pre dumplings”. teda pre knedľu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *