0
(0)

Cesta tantry je hlbokým procesom transformácie a rozšírenia vedomia. Doteraz nepoznaným zdrojom energie, sily a životnej vitality. Je to cesta srdca, prijatia a lásky, pretkaná tajomstvami života. Tantra je mystická, tajomná , posvätná i hravá, zmyselná, no skrz ňu môžeme ochutnať život v jeho plnosti. Toto nie je naozaj len fráza ale skutočne prežité a pochopené do detailu.

Tantra je cesta k otvoreniu a zážitkom

Neustále sa vyvíjate, učíte a spoznávate. Dnes je tento pohľad u mňa na tantru takýto, zajtra sa môže zas v rámci nového poznania o čosi zmeniť, celé je to pre mňa jeden veľký proces premeny, zdokonaľovania, poznávania sveta  i seba samej , poznávanie mojich temných zákutí duše, ale i toho rýdzeho božského vo mne. Je to cesta…. samotný cieľ možno nie je až taký dôležitý ako práve táto cesta…tantrou musíte jednoducho žiť. V prvom rade ide o vytvorenie bezpečného a dôverného prostredia, v ktorom sa môže prijímajúci dokonale uvoľniť. Pretože ako náhle klient, alebo prijímajúci pociťuje dôveru a bezpečie, kde sú rešpektované všetky jeho hranice, dochádza k uvoľneniu. A až keď je človek v takomto relaxačnom, niekedy až meditatívnom stave, sa naozaj môže otvoriť častokrát úplne novým  a nepoznaným zážitkom.

Tantrická masáž

Tantrická masáž dokáže uzdravovať

Ďalším cieľom tantrickej masáže je pomôcť prijímajúcemu „pustiť kontrolu“, pustiť sa všetkých očakávaní, nechať veci prirodzene plynúť a nechať reagovať telo tak, ako samo chce a  potrebuje. Ak niekto potrebuje vydať zvuk, slastné stonanie, vzlyk alebo pustiť  von smiech či plač, tak tu je to „dovolené“, nemusí to potláčať, nemusí sa za to hanbiť, je to absolútne v poriadku. Tu sa naozaj môžete uvoľniť nielen fyzicky na tele ale i psychicky, emočne…na duši. Veľa napätia sa dá uvoľniť i dychom a pohybom a práve tu je rola masérky-terapeutky alebo terapeuta byť sprievodcom a za pomoci dychových techník viesť klienta k uvoľneniu. Môžu sa tak pouvoľňovať bloky, či už mentálne alebo energetické a môže tak prísť k liečeniu a celkovej regenerácii.

Lepší život, vzťah aj sex

Dnešná doba je naozaj hektická, všetci sa všade ponáhľajú, z každej strany útočí stres, tlak na výkon, nervozita, napätie…. Preto je jednou z možností ako načas vypnúť zastaviť sa, spomaliť toto ubehané tempo práve masáž. Prečo práve tantrická? Po prvé vám naozaj vypne telo i hlavu a zároveň pohladí dušu a upokojí rozbúrené emócie. Nemusíte sa na nič hrať, môžete sa maximálne uvoľniť do vášho ja.

Autorka: Tara, profesionálna tantrická masérka

Tara sa tantrickej masáži venuje od roku 2010. Predtým sa venovala klasickým, relaxačným a aromaterapeutickým masážam. Tantru vníma ako cestu, po ktorej sa vydala a neustále kráča k novým a novým zážitkom, skúsenostiam a poznaniu. Vníma ju ako nástroj pre osobný i duchovný rast, kde jej neoddeliteľnou súčasťou je využívanie sexuálnej energie. Sexualitu  prepája zároveň s láskou a spiritualitou.

Ak chcete vidieť o Tare viac, navštívte jej tantrické štúdio na Kresánkovej 7 v Bratislave, alebo web http://www.tantra-tara.sk/

foto: Archív autorky

Hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *