Tantra Tara
4
(4)

Cítiť z nej nehu, ženskosť, úsmev a pozitívnu energiu. Tara v sebe objavila silu ženstva a prostredníctvom nehy a dotykov umožňuje klientom uvoľniť ich vlastný energetický potenciál. V rozhovore odhalila jej cestu k tantre aj tajomstvá tohto magického učenia.

Tantre sa venujete od roku 2010, ako to celé začalo. Kde ste prežili svoj prvý dotyk s tantrou?

Či ste terapeut, alebo masér, z času na čas potrebujete i vy vypnúť, odreagovať sa, relaxovať. Absolvovala som tantrickú masáž u terapeuta, ktorý stále niečo študoval, zaujímal sa o rôzne druhy tradičných i netradičných masáží a terapií. Navrhol mi vyskúšať práve túto masáž. Tak som to skúsila. Bolo to veľmi príjemné, uvoľňujúce až euforické. Tento pocit na moje prekvapenie veľmi intenzívne pretrvával ešte niekoľko hodín po skončení masáže. Cítila som sa fantasticky.

Prijať masáž je niečo iné ako vybrať si ju za svoju životné cestu. Všetko bolo len o tomto jednom zážitku?

Nie, zaujímavé je, že v živote sa všetko deje ako má. Signály prichádzajú samé, len ich niekedy treba počúvať. Napríklad môj kolega mi častejšie hovoril o tantre, že by to chcel skúsiť. Poslal mi link na základný kurz tantrickej masáže. Bolo to asi dva mesiace po mojej prvej skúsenosti s touto masážou. Za týždeň sa išlo do Prahy. Povedala som si, že to skúsim. Buď to pre mňa bude, a ak nie, tak budem aspoň bohatšia o novú skúsenosť.

Tantra Tara

Aké to bolo stať sa skutočnou tantra masérkou?

Mám rada rituály a tantrická masáž je jedným z nich. Preto moja prvá skúsenosť s tantrickou masážou pri výučbe , ako mi ju podala moja prvá učiteľka Michaela Lynnette Torstenová, ma fascinovala. Som rada že práve prvý kurz tantry som absolvovala u nej.

Bola som touto masážou unesená. Pamätám si ako som sedela, počúvala jej rozprávanie o tom, odkiaľ sa k nám tantra dostala , ako prebiehali takéto rituály v chrámoch bohyne lásky. Ako prechovávali k týmto kňažkám úctu a tieto rituály boli posvätné. Miestnosťou sa šírila nádherná hudba, krásne voňali vonné oleje. V tomto momente som pocítila, že toto je moja cesta.

Čo prvá tantrická masáž, nebola tréma, strach…?

Akosi nebol čas. Hneď v ten deň, ako sme sa vracali z kurzu, mi volal klient, či môže prísť večer na masáž. Takže ešte v ten deň som použila novú techniku z kurzu, do masáže som hneď zaradila ako bonus tlakovú masáž a prehrievanie horúcimi uteráčikmi. Klient si to nevedel vynachváliť, bol december a prehriatie tela bolo preňho fantastické.

Na druhý deň som si zaobstarala a nakúpila všetky potrebné pomôcky, a na tretí som už robila svoju prvú tantrickú masáž. Bola som nadšená a klient tiež. Pamätám si spokojný výraz na jeho tvári a hlavne tú otázku, koľko rokov sa už venujem tantra masáži? Nemohla som mu povedať, že je to prvá masáž, tak som to diplomaticky uhrala, že nejaký ten čas. Nemala som problém s tým začať ihneď. Proste som sa v tomto masážnom rituáli našla.

Čo pre vás osobne znamená tantrická masáž?

Som žena. Milujem krásu, vône, farby, kvety, taktiež dotyk a nehu……pri tantrickej masáži môžete s týmto všetkým pracovať, je to môj spôsob realizácie, videnie sveta, každého človeka sa dotýkate trochu iným spôsobom, ani jedna z masáží nie je úplne rovnaká, tantra je tekutá….vy jej vdychujete život….

Tantrická masáž je pre mňa prekrásnym zmyselným rituálom plným prijatia a úcty k človeku, ktorému práve masáž poskytujem. Je to pre mňa tiež zároveň meditácia v pohybe, pretože počas masáže pracujem s vedomým dotykom. To znamená že som plne prítomná v tom, čo robím. Som tu pre človeka, ktorý masáž prijíma, som jeho sprievodkyňou pri všetkých jeho prežitkoch počas masáže. Sprevádzam ho pri vstupovaní do kontaktu s jeho vlastným telom, pocitmi a emóciami. Uvádzam ho do rituálu, zoznamujem ho s princípmi tantrického učenia.

Popri tantre sa venujete aj iným energetickým technikám a ako ich využívate pri tantre?

Od začiatku bol o tieto masáže veľký záujem. Robievala som každý deň, v piatky, sviatky i víkendy. A vtedy som pochopila, aké dôležité je pracovať aj so svojou energiou, dodržiavať psychohygienu.

Takže určitým spôsobom ma to doviedlo k ďalším smerom ako pracovať s energiou. Začala som sa zaujímať a aktívne praktikovať čikung. Ďalej som mala potrebu ísť v tantre do hĺbky, začala som  absolvovať tantrické kurzy a Školu tantra jógy v Lažánkach pri Brne, veľa mi to dalo. Začala sa vo mne ďalšia premena. Viac som spoznala svoju vnútornú ženu, taktiež som zakúsila aké to je, keď intenzívne prebudíte vašu Kundalini energiu a pochopila som tu i  význam posvätnej sexuality pri tantrickom zasvätení.

Neskôr som sa začala zaujímať i o tao jogu. Tantrická masáž práve vychádza a čerpá z taoistických techník práce s energiou. Aj v tomto som potrebovala ísť hlbšie. Ešte lepšie som tu pochopila kultiváciu sexuálnej energie, jej využitie a narábanie s ňou na úrovni fyzickej a energetickej.

Tantra Tara

Prežili ste aj energetický celotelový orgazmus. Aké to bolo?

Áno, máte pravdu. Nedávno som absolvovala 7-dňový výcvik  s popredným body terapeutom Andrew Barnesom, ktorého témou bolo tantrické odblokovanie tela a celotelový energetický orgazmus. Prežitky sa však nedajú popísať, pokiaľ to človek naozaj nezažije na vlastnej koži. Bolo to pre mňa veľkým prínosom. Tu som si uvedomila ako sme nastavení, ako funguje psychosomatika, že telo je jeden celok, ktorý je prepojený na všetkých úrovniach. Ako vedia potlačené emócie zablokovať človeka a uložiť sa hlboko v tele. Potom nás oberajú o radosť, voľnosť, harmóniu, potešenie a podobne. Mám pocit, že som sa doteraz nezastavila, je to celoživotná cesta, zastaviť sa ani nedá…..ak máte silnú túžbu po poznaní.

Aké ďalšie zážitky vám priniesla cesta tantry a objavovania pravého ženstva?

Táto cesta ma tiež priviedla k aromaterapii, šamanizmu a minulý rok v čase letného slnovratu k mystériám a magickým rituálom Avalonských kňažiek v Anglickom Glastonbury, kde som ostala očarená nádherným vodným chrámom. Vyviera tam mužský liečivý prameň. Ženský prameň zas vyviera o niečo ďalej v prekrásnych záhradách. Vidím v tom symbol mužskej a ženskej energie, zdanlivo dvoch protichodných častí, kde tantra oslavuje myšlienku sexuálneho spojenia muža a ženy ako posvätného aktu. Je možné prekonať tak dualitu a tým získať skutočnú jednotu bytia. A na návštevu chrámu Bohyne nikdy nezabudnem, ale to, je už moje osobné tajomstvo, prečo je tomu tak. Som tak vďačná životu, že som týmto mohla prejsť, aj keď to niekedy nebolo úplne jednoduché.

Tara sa tantrickej masáži venuje od roku 2010. Predtým sa venovala klasickým, relaxačným a aromaterapeutickým masážam. Tantru vníma ako cestu, po ktorej sa vydala a neustále kráča k novým a novým zážitkom, skúsenostiam a poznaniu. Vníma ju ako nástroj pre osobný i duchovný rast, kde jej neoddeliteľnou súčasťou je využívanie sexuálnej energie. Sexualitu  prepája zároveň s láskou a spiritualitou.

Ak chcete vidieť o Tare viac, navštívte jej tantrické štúdio na Kresánkovej 7 v Bratislave, alebo web http://www.tantra-tara.sk/ 

Hodnotenie 4 / 5. Počet hlasov: 4

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *