Snatam Kaur
0
(0)

Láska má mnoho podôb. Partnerská, rodičovská, erotická, nežná. V každom ohľade príjemná. A potom je tu láska, ktorú môžeme cítiť v najhlbšom uvedomení si seba samého a našej jednoty so svetom. S okolím, s motýľom na lúke aj kvapkou vody, ktorá dopadá z neba. Je to láska ku všetkému živému aj neživému, k celej planéte, k prapodstate, ktorá stojí za pozadím tohto sveta. A práve tú lásku dokážete precítiť, naladiť sa na ňu a prežiť ju na vlastnej koži, kde často vyskočia zimomriavky, keď začne hrať a spievať Snatam Kaur.

Hudba, ktorá preniká nielen do uší, ale aj do duše

Snatam Kaur je americká speváčka a mierová aktivista, ktorá však vyrastala v prostredí so silnou tradíciou Kundalini jogy. Nežila celý život v USA, ale viac ako tridsať rokov študovala a vyrastala v prítomnosti svojho duchovného učiteľa Yogiho Bhajana v Indii.

Tu sa naučila podstatu Naad jogy, ktorá je zameraná na posvätný zvuk. Podstatou jej praxe je precítenie, spoznanie vnútorného mieru a liečenia, čo výrazne pomáha jej hudbe mať schopnosť dotýkať sa duší ľudí všetkých vrstiev aj vekových kategórií. Je to hudba, ktorá skutočne preniká hlboko do duše, do jej podstaty a rozvibruje ju najčistejšou emóciou lásky. Niekedy stačí už len počuť jej piesne a zacítite ten prílev radosti a šťastia, pokoja a harmónie. Na tvári vám vyskočí úsmev. Ak prežijete zážitok z jej hudby naživo, všetko sa ešte viac znásobuje.

Sila hudby Snatam Kaur

Snatam Kaur má užasnú schopnosť pretvárať tradičné indické sikhové spevy – mantry do nádherných melódií, ktoré prepojuje s moderným zvukom. Vďaka tejto kombinácii si uchovávajú svoju silu prebúdzať staré túžby duše po mieri, pokoji a láske. Jej hlas dokáže počas krátkej doby človeka upokojiť, zharmonizovať a dopriať mu cestu do neuveriteľných, ale dobre známych zákutí duše. Snatam tvorí meditačnú, liečivú, upokojujúcu hudbu, ktorá má ozdravné účinky na telo aj dušu.

Zažite transformáciu naživo

Povedomie o blahodárnych vplyvoch hudby Snatam Kaur sa šíri obrovskou rýchlosťou a neuniklo ani pozornosti viacerých známych osobností, ktoré sa aktívne zaujímajú o osobnostný rozvoj. Príkladom je  Oprah Winfrey, pre ktorú bolo osobné stretnutie so Snatam Kaur tak silným zážitkom, že o tom napísala a uverejnila článok vo svojom vlastnom časopise. Magické piesne v jej podaní počúva pred každou svojou meditáciou a preto sa jej blízka priateľka rozhodla, že ju prekvapí a zorganizovala jej súkromný narodeninový koncert. „Bola to chvíľa, ktorú si budem navždy vychutnávať,” hovorí Oprah Winfrey.

„Všetci, čo sme mali možnosť zažiť koncert Snatam Kaur, môžeme len potvrdiť, že naozaj ide o neopakovateľnú a slovami neopísateľnú skúsenosť. Hudba a aj samotná charizma Snatam má schopnosť dotýkať sa ľudí niekde hlboko v ich vnútri. Hudba Snatam Kaur doslova roztopí vaše srdce,“ hovorí Martina Zaťková z Lighthouse clubu, ktorý organizuje koncert Snatam Kaur na Slovensku.

Snatam Kaur historicky prvý raz vystúpi na Slovensku na koncerte v Bratislave 4. apríla 2018. Príďte sa započúvať do jej hudby a ponoriť sa do liečivého prameňa pozitívnych vibrácií. Lístky na koncert kúpite cez Ticketportal.

Hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *