Šamanský bubon
5
(3)

Bubnovanie predstavuje jeden z najstarších zvukov, ktoré človek využíval. Bubnom privolával dážď, dobrú úrodu, získaval priazeň duchov a cestoval do iných svetov. Zvuk bubna je vpísaný do rodovej pamäte každého z nás.

Pri bubnovaní prebúdzame naše skutočné JA. Pritom sa napájame na líniu našich predkov, ktorí žili pred tisíckami rokov a bubnovali na šamanské bubny. Bum, bum, bum, (šamanská) cesta sa začína.

Meditácia so šamanským bubnom

Bubnovanie nie je len hudba. Udieranie na šamanský bubon mení vibráciu priestoru, dokonca dokáže zmeniť a upokojiť tep, dýchanie a súčasné výskumy naznačujú, že bubnovanie dokáže rozvibrovať malé čiastočky kovov v našom tele a tie následne spôsobujú liečebné vibrácie. Udrieť na bubon tak znamená nielen vyvolať zvuk, ale vytvoriť zmeny na viditeľnej aj neviditeľnej úrovni.

Rozdiel medzi klasickým a šamanským bubnom

Bubnovať je možné prakticky na čokoľvek. Avšak šamanský bubon je iný. Je ako ladička, ktorá zmení frekvenciu sveta okolo nás aj v nás. Aj preto je nutné ho správne naladiť. To znamená vytvoriť na energeticky čistom mieste, s čistými úmyslami, so správne naladenou mysľou.

Šamanský bubon je totiž dôkazom, že svet je len jednou veľkou vibráciou. Ktorá sa mení. Preto je tak dôležité správne naladenie a rozpoloženie už pri jeho výrobe. Aj koža zo zvierat sa získava obradne a je za ňu obetovaný najčastejšie tabak a šalvia. Koža sa minimálne upravuje, napína sa na drevený kruh a vzniká tak nielen hudobný nástroj, ale doslova menič napätia reality a kus živej prírody.

Šamanský bubon

Sám sebe šamanom

Slovo šamanský vzbudzuje v mnohých ľuďoch akýsi rešpekt, dokonca až bázeň pred tým, či vôbec majú na to, aby šamanský bubon používali. Veď predsa nie sú žiadni šamani, chodia každý deň do práce, starajú sa o deti, nemeditujú hodiny kdesi v ústraní.

Práve v tomto prípade môže byť šamanský bubon nástrojom k sebe samému. K vlastnému liečeniu a napojeniu sa na to, kým skutočne sme. Každý môže byť sám sebe a svojej rodine šamanom, ktorý zvukom bubna prečistí priestor, navodí príjemné vibrácie a na chvíľu odoženie vír sveta navôkol bokom. Aby sme sa mohli stretnúť sami so sebou.

Ako šamanský bubon mení realitu

  • je stále živým kusom prírody, s ktorou sme v kontakte
  • oživuje naše napojenie na predkov, šamanov v našej rodovej línii
  • mení vibrácie priestoru
  • uzdravuje a upokojuje srdcový tep
  • uvádza nás do stavov zmeneného vedomia
  • vnárame sa do seba a do svetov, ktoré sú pri bežnom používaní zmyslov neprístupné

Šamanský bubon

Liečenie šamanským bubnom

Mnoho depresií, duševných ochorení, úzkosti aj syndrómov vyhorenia vyplýva z neschopnosti nájsť samého seba. Sme ako loďky v rozbúrenom mori povinností. Zmietaní požiadavkami, nutnosťami, hypotékami a zabúdame sami na seba.Bum, bum, bum, bum, pravidelné rytmické údery na bubon nás uzemnia. Bum, bum, bum, spojí nás s prírodou.

Zrazu začíname prebúdzať samých seba. Niekde v tom príjemnom dunení počujeme bubnovať aj našich dávnych predkov, šamanov. Bum, bum, bum, naše telo sa uzdravuje, objavujeme iné svety, nachádzame samých seba, vnímame  ozdravujúcu energiu tlkotu srdca našej zeme a zrazu všetko zlé odchádza. Bubnujeme. 

Zažite rituál zrodenia vlastného šamanského bubna

Môžete tak urobiť ZMENA na 13. júna 2020 v Bratislave

Rituálom výroby a výrobou samotnou vás bude sprevádzať ROBERT PROKEŠ z Ostravy. Viac ako 20 rokov sa venuje intuitívne hudbe, rituálom spájajúcich s prírodou a šamanizmom. Vyrába rituálne nástroje – rámové bubny a chrastítka, sprevádza aj pri rituáloch výroby vlastného (šamanského) bubna.

Šamanský bubon

Hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *