Ventilujte emócie
0
(0)

Emócie nie sú len obyčajné pocity. Do ich vytvárania je zapojený takmer celý ľudský organizmus. Ak sú potláčané, alebo dlho ostávate v negatívnej hladine, odrazí sa to aj na tele. Stačí sa s emóciami naučiť správne pracovať a dokážete žiť zdravšie.

Každá bunka má svoju pamäť

Neurologička Candace Perta hovorí: „Vaše telo je vaše podvedomie. A fyzické telo môže byť zmenené emocionálnym prežitkom.“ 

Emócie totiž nevznikajú len v mozgu. Už pri bežnom strachu alebo napätí zažívame celý komplex telesných pochodov. Obyčajný stres je kolekcia myšlienok a hormonálnych procesov. Telo sa začne potiť, srdce bije rýchlejšie, žalúdok je ako na vode. Moderným problémom je, že kedysi sa emócie okamžite ventilovali. V prírode pri stresovej reakcii nastal útek, alebo boj. V modernej dobe dusíme všetko v sebe na poradách a stretnutiach. Trápime sa, zožierame sami. Ak nevypustíme emócie, tak sa v tele tvoria akési somato – emocionálne cysty.

Problémom je, že sa môžu ukladať v celom našom tele. Možno o nich dokonca hovoriť ako o emocionálnych nádoroch a jazvách, ktoré v orgánoch časom môžu spôsobiť skutočne fyzické premeny.

Emócie a ich podoba

Naše žľazy, orgány, tkanivá aj bunky slúžia ako skladovací priestor pre emócie a pamäť,“ hovorí Candace Perta. Z toho dôvodu je potrebné naučiť sa s emóciami pracovať. V mnohých prípadoch nemáme možnosť sa im vyhnúť, ale je potrebné ich odbúrať, nehromadiť si v orgánoch somatické jazvy.

„Pocity vyvolané v mysli alebo na tele sa prejavujú ako peptid, ktorý bol vytvorený orgánmi, žľazami, alebo sekréciou. Každý kúsok nášho tela má peptidové informácie, na ktorých sa ukladajú emocionálne stopy. To znamená, že sú uložené na mnohých miestach nášho tela,“ vysvetľuje Perta. Dokonca niektoré časti tiel sú priam spájané s niektorými orgánmi. Preto nás napríklad pri strese rozbolí žalúdok. Pri strachu cítime močový mechúr a podobne.

Dostaňte emócie z orgánov

Ak emócie z tela dostatočne nevyventilujeme, tak ostávajú uviaznuté v nás. A nie je to skutočne nič príjemné mať napríklad v pečeni bolesť, kdesi v obličkách žiaľ, v pankrease krivdu a podobne.

Preto Perta ako cestu k uzdraveniu tela odporúča vetranie emócií: „Nechajte emócie vyplávať na povrch, poriadne ich vyvetrajte. Aj tie staré aj nové. Pomôže im dostať sa na povrch, pozrite sa im rovno do očí.“ Následne nechajte pôsobiť inteligenciu tela, ktorá uvoľní hojivé a regeneračné procesy. Pri plnom prežití emócií a vyrovnaní sa s nimi môžete zo svojho tela doslova detoxikovať aj hlboké a dávne emócie uviaznuté v pamäti tela.

Vyťahovanie emotívnych jaziev sa dá dosahovať pomocou meditácií, hlbokého dýchania, aktivácie čakier, alebo aj biorezonanciou.

Najlepšou cestou k zdraviu je však nerobiť si nové emocionálne jazvy a vždy emócie z tela vyventilovať. Pomôže to psychike aj telu.

Hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *