Steve Jobs
5
(2)

Na smrteľnom lôžku odkázal svetu, že v živote sú dôležitejšie veci ako nový iPhone. Steva Jobsa si mnohí zapamätali vďaka značke Apple. Avšak pred tým, ako tento miliardár opustil tento svet v relatívne mladom veku 56 rokov, dal svetu aj iný odkaz.

Bohatstvo na šťastie nestačí

Steve Jobs zomrel na rakovinu pankreasu a tu sú jeho posledné slová na chorom lôžku:

Dosiahol som vrchol úspechu v obchodnom svete. V očiach ostatných je môj život príkladom úspechu. Okrem práce mám však len malú radosť. Nakoniec je bohatstvo iba faktom života, na ktorý som zvyknutý. V túto chvíľu, keď som ležal na chorom lôžku a spomenul som si na celý svoj život, si uvedomujem, že všetko poznanie a bohatstvo, na ktoré som sa tak pýšil, zbledol a stal sa bezvýznamným tvárou v tvár hroziacej smrti.

Nikto za váš neodžije váš život

Môžete niekoho zamestnať, aby riadil auto za vás, zarábal peniaze za vás, ale nemôžete mať niekoho, kto by za vás niesol chorobu. Možno nájsť stratené materiálne veci. Ale existuje jedna vec, ktorú nikdy nemožno nájsť, keď sa stratí – “Život”.

Keď človek vstúpi na operačnú sálu, uvedomí si, že existuje jedna kniha, ktorú ešte musí dokončiť – “Kniha zdravého života”. Či už sme v akejkoľvek fáze života, práve teraz, s časom, budeme čeliť dni, keď opona zostúpi.

Čo vlastne v život potrebujeme? Čo je dôležité?

Ako starneme, stávame sa múdrejší, a pomaly si uvedomujeme, že nosiť na sebe hodinky za 300 dolárov alebo 30 dolárov – oboje povedia čas súčasne… Či už riadime automobil za 150 000 dolárov alebo 30 000 dolárov, cesta a vzdialenosť sú rovnaké a dostaneme sa do rovnakého cieľa. Či dom, v ktorom žijeme, je 300 alebo 3000 štvorcových stôp osamelosť je rovnaká. Uvedomíte si, že vaše skutočné vnútorné šťastie nepochádza z hmotných vecí tohto sveta. Či už letíte prvej alebo ekonomickú triedu, ak lietadlo padá, idete s ním.

Pravé šťastie nekúpite v obchode

  1. Nevzdelávajte svoje deti, aby boli bohaté. Vzdelávajte je, aby boli šťastné. Takže keď vyrastú, budú poznať hodnotu vecí, nie cenu.
  2. Ten, kto vás miluje, vás nikdy neopustí, pretože aj keď existuje 100 dôvodov, prečo sa vzdať, nájde jeden dôvod, prečo sa držať.
  3. Medzi človekom a človekom je veľký rozdiel. Tomu naozaj rozumie len niekoľko šťastlivcov
  4. Ste milovaní, keď sa narodíte. Až zomriete, budete milovaní. Medzi tým musíte zvládnuť žiť!

Hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *