Kundalini joga
5
(3)

Kundalini joga je unikátny systém jogy, ktorý spája nielen telo s duchom, ale prebúdza vnútorný potenciál človeka. Predstavuje dokonalý nástroj na prebudenie energie kundalini. Základnej životnej energie, ktorá je nekonečným zdrojom zdravia, života, inšpirácie a životného drajvu.

Tajné učenie kundalini

Za kundalini jogu vďačíme indickému jogínovi menom Yogi Bhajan. V roku 1968 emigroval do Kanady a neskôr prišiel do Los Angeles, kde sa rozhodol svetu západu umožniť prístup ku kundalini joge. Pôvodne tajnému učeniu, ktoré dovoľuje človeku znovu aktivovať v tele energiu kundalini. Nazývanú aj božská tvorivá energia. Kundalini joga je skratkou k otvoreniu našej božskej podstaty. Jej oživením tak dosiahne človek svoj plný potenciál.

Prečo treba energiu kundalini prebudiť?

Rovnako ako nevieme hneď od narodenia chodiť, čítať, pracovať s našimi talentami, tak aj zvládnuť energiu kundalini sa treba naučiť. Sú na svete ľudia, ktorí sa celý život nenaučia čítať. Aj takí, ktorí nikdy neaktivujú svoju energiu kundalini. Človek je bytosť, ktorá sa má učiť a rozvíjať sa. No v súčasnom svete vidíme množstvo ľudí, ktorí rezignovali na život. Nechávajú sa kŕmiť lacnými seriálmi, politikou, reality šou, slanými lupienkami a nezdravým jedlom. A to nazývajú skutočný život. Sú presne rovnakí, ako ľudia, ktorí sa nenaučili čítať. Nikdy neocenia poklady knižnice.

Naučte sa žiť plný potenciál a nikdy nebuďte bez energie, pretože aktivovať energiu kundalini znamená žiť naozaj naplno. Aj na to však treba byť pripravený. Telesne aj duchovne. Ako zistíte, či vám kundalini nevybije poistky, ale zapáli vo vás iskru života? Ak vás tento druh jogy volá, možno ani neviete prečo, stačí sa už len načiahnuť a vziať si kľúč.

Kundalini joga je terapeutická vysokofrekvenčná metóda na pozdvihnutie ľudskej bytosti na bytosť senzorickú, ktorá sa vie s ľahkosťou pohybovať a orientovať v chaose tejto doby.

Na Slovensku stále nepoznaná

Na Slovensku sa kundalini stále cvičí v menších skupinkách. Je veľmi ťažké nájsť zodpovedného učiteľa. Na druhej strane, kundalini joga nie je tak fyzicky extrémne náročná, aby ste ju po zvládnutí základov nemohli cvičiť aj sami doma. Dokonca sa domáca prax priam vyžaduje. Jedna z intenzívnych príležitostí objaviť čaro kundalini jogy bude 11. apríla 2020 v Bratislave na intenzívnej jednodňovke KUNDALINI JOGA a TRANSFORMAĆNÝ KOUČING: SENZORICKÁ BYTOSŤ VEKU VODNÁRA. Sprevádzať vás bude Janka Ziman – Guru Bhai Kaur

Kto je Janka Ziman?

Janka Ziman je Slovenka žijúca v Kanade. Pôsobí ako klinická terapeutka v Britskej Kolumbii so zameraním na psychológiu ducha a tela. Magisterský titul získala v Kalifornii v oblasti transpersonálnej psychológie. Venuje sa IBP – Intergratínej psychoterapii tela, ktorá prepája západné a východné techniky. Sústredí sa na ceste liečenia tela cez ducha s najdávnejšími technikami šamanov a jogínov v súlade s frekvenciami a energiami súčasného sveta, za asistencie skúseností z Indie, Amazónie, Bolívie a severoamerického liečebného kruhu.

Kundalini joga

 

 

Hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *