Plánovanie
0
(0)

Niečo si naplánujete, vysnívate, alebo túžite robiť veci inak. To všetko je začiatok strmého kopca nazvaného životná zmena. Lenže prejsť od rozhodnutia k uskutočneniu je niečo podobné, ako prejsť od kúpy mapy k vykročeniu na úpätie hory. Budete potrebovať aj sprievodcu. Ideálne takého, čo má prax v teréne.

Jedným z takýchto pomocníkov v oblasti životných zmien môže byť kvalitný diár. Do redakcie sme dostali na zrecenzovanie diár, ktorý tvrdí, že dokáže pomáhať človeku uskutočniť zmeny. Volá sa SelfManager II od Tommyho Povajeana a my sme sa naň pozreli bližšie.

Prvé čo si všimnete

Biznis diár SelfManager II má príjemný vzhľad. Tommy má za sebou aj jednotku, ktorá zďaleka nevyzerala tak vábne. Poučil sa, predstavil aktuálne vydanie, ktoré sa nemusíte hanbiť vytiahnuť na žiadnom rokovaní. V elegantnej hnedej farbe, imitujúci kožu, s gumičkou a textilnými záložkami je skutočne efektný. Ale dôležité je,čo je vo vnútri.

Nezačínajte kým nezačnete

Diár je nastavený tak, aby ste sa najprv zoznámili s jeho funkciami a až potom vzali do ruky pero. Podobne, ako keď dostanete nový mobil. Slúžiť naplno bude iba vtedy, ak si prečítate návod. Základné oboznámenie vám zaberie približne päť minút a môžete si vytvoriť svoje životné ciele aj obraz snov. Je to dôležité práve preto, že s nimi budete pracovať v ďalších dňoch a kontrolovať svoje napredovanie k nim.

Rok nie je v živote dôležitý

Na rozdiel od množstva iných diárov, ktoré štartujú 1. januára je SelfManager II absolútne špičkový, keďže na nové predsavzatia nemusíte čakať. Diár začína pondelkom bez ohľadu na mesiac aj rok a bude vás sprevádzať 31. týždňov. Dosť dlho, aby ste si splnili aspoň časť svojich cieľov. Týždeň je rozplánovaný na jednej dvojstrane, za ktorou nasleduje dvojstrana poznámok k danému týždňu. Sem bolo praktické písať si napríklad telefónne čísla, termíny stretnutí, poznámky, ktoré sa odohrávali v rámci týždňa. Ale pokojne sa tam zmestia aj nápady a plány na ďalšie týždne.
SelfManager II

Ako vám diár pomôže

My sme v redakcii s diárom strávili dva týždne a stále pokračujeme 🙂 Veľkou výhodou je bilancia týždňa na konci stránky, vďaka ktorej sa v rýchlosti viete vrátiť k úspechom týždeň po týždni a dôležité myšlienky máte rovnako hneď na očiach. Z toho hľadiska je diár koncipovaný veľmi efektívne.

Nie je to len o úlohách

Tommy sa venuje rozvoju nielen ducha a tela, takže vie, že pre dosiahnutie cieľov je nutné byť v pohode aj fyzicky. Preto má diár predtlačené políčka na počet hodín spánku, vďačnosť, pohyb, či ste trénovali a podobne. Čo môžete, alebo nemusíte využiť, ale ak máte napríklad problémy so spánkom, je to praktické zrkadlo toho, ako sa váš spánok vyvíja. Venovať mu pozornosť je totiž prvý krok vylepšenia. Tak isto aj položka (zlo)zvyky umožňuje lepšie kontrolovať samého seba a pomáha budovať pozitívne návyky.

Nájdu sa aj zápory

  • V úvode k diáru nájdete šesť strán o potravinách, zdravých tukoch a sacharidoch, nejaký priestor na osobný jedálníček, či zoznam obľúbených jedál. Bez vysvetlenia táto čas pôsobí trošku opustene a je skôr reklamou na iné Tommyho knihy, ale v princípe nevadí.
  • Jednotlivé dni majú len linky bez časového harmonogramu, čo môže niektorých ľudí zvyknutých na plánovanie miasť. My sme to vyriešili tak, že sme si hodiny písali svojvoľne nad jednotlivé položky. Keďže je políčok dosť, dalo sa to zvládnuť..

Malé upozornenie redakcie: V diári SelfManager II si skvele zostavíte plán od sna k uskutočneniu a budete vidieť ako napredujete. No diár je spoločník na ceste. Ak vám chýba skutočné rozhodnutie prejsť až do konca a zdolať aj prekážky, tak vám aj ten najlepší diár bude nanič a skončí nevyužitý.

Ak ste rozhodnutý pre zmenu a zaujal vás náš názor na SelfManager II, viac sa o ňom nájdete na stránke: http://tommypovajean.com/selfmanager/

Hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *