Rok zemského psa
0
(0)

Presne 16. februára 2018 začal podľa čínskeho lunárneho kalendára rok zemského psa. Vystriedal kraľovanie ohnivého kohúta. Čo to bude znamenať pre naše životy?

Ako funguje čínsky kalendár?

Aby sme lepšie pochopili, prečo má vôbec význam zaoberať sa čínskym kalendárom, je vhodné pochopiť jeho fungovanie. Vychádza z tisícov rokov starého pozorovania prírody a energií. Ide o jeden z najstarších datovacích  systémov a prvá zmienka o kalendári pochádza už z roku 2637 pred našim letopočtom. Hovorí sa mu síce lunárny kalendár, ale nie je to celkom pravda. „Nie je zameraný len na mesiac, ale obsahuje prvky ako lunárneho, tak aj solárneho kalendára,“ vysvetľuje čínska astrologička Laura Lau. Navyše je v súlade s cyklami energie zeme a vesmíru omnoho viac, ako klasický gregoriánsky kalendár. Preto aj omnoho lepšie reflektuje a predpovedá zmeny.

Výmena energií

Prvé čo si môžete začiatkom roka zemského všimnúť, bude výmena energií. Predchádzajúcemu obdobiu ohnivého kohúta dominovala ženská tvorivá energia, ktorá prezentovala kreativitu. Aktuálne sa o slovo hlási jangová a zemská mužská energia. V jednoduchosti by sa preto dalo povedať, že čo ste v minulom roku zasiali, v tomto budete žať. Respektíve, čo ste vytvorili, teraz máte možnosť dotiahnuť do zdarného konca. Ide o prvý rok zemského psa od roku 1958.

Rok plný transformačných zmien

Rok nemá pomenovanie po psovi náhodou. Disponuje jeho charakteristickými črtami. Pes nemá rád veci, ktoré nefungujú a okamžite je nadšený pre nové pozitívne výzvy. Je verný a každý deň si nádeje dôvod na radosť. „Pes je lojálny, inteligentný a morálny a spoločenský. A taký bude aj jeho rok,“ tvrdí Laura Lau.
Ide o rok plný transformácie. Je nutné opustiť staré nefunkčné veci. Kto neakceptuje zmenu, môže sa mu život doslova rozpadnúť pred očami. Prechod k novým systémom bude na osobnej, rodinnej, duchovnej, aj celosvetovej úrovni. V tomto roku budú prinášať ovocie len veci, ktoré sa vám podarí dotiahnuť do konca. Bude to prehodenie výhybky od multitaskingu k sústredenému tvoreniu. Príde aj k prehĺbeniu skutočných sociálnych väzieb na úkor internetových.

V ktorých oblastiach sa bude dariť?

Rok psa prináša aj niekoľko oblastí, v ktorých sa ľuďom bude dariť. K nim patria reality, predaj nehnuteľností, kde viac získajú tí, čo predávajú ako kupujúci, zaujímavé príležitosti budú spojené s wellness aktivitami, vzdelávaním a organizáciou podujatí.

Na čo si dať pozor?

Rok môže byť ťažký pre ľudí, ktorí sa neradi lúčia so zabehnutým spôsobom života. Na druhej strane bude rokom šancí pre ľudí, ktorí rýchlo pochopia, čo staré končí a kde sú nové príležitosti. Bude to rok transformačný, ktorého silu podporuje ešte aj osmička v roku 2018 značiaca uzatvorenie doterajších cyklov a otváranie nových.

Hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *