Duchovný rast
0
(0)

Niekedy akoby nič nedávalo zmysel. Neviete, či ste na správnej ceste, neviete či konáte správne. V živote máte stereotyp a pocit, že vám preteká pomedzi prsty. Dôvodov môže byť niekoľko, no jogový učiteľ Baron Baptiste tvrdí, že mnoho ráz sa tieto pocity dostavujú u ľudí, ktorí nerozvinuli naplno svoj potenciál. Na jeho aktivovanie sa stačí zamerať na tri dôležité body. A začať sa dá okamžite.

Buďte zvedaví

V detstve sme na zvedavosť „trpeli“ každý deň. Niekedy to pre dospelákov, bolo otravné. Pretože práve oni už o zvedavosť nanešťastie prišli. Zaujímalo nás všetko. Aj to, čo by nemuselo 🙂 A preto si mnohí spomínajú na detstvo ako na najkrajšie obdobie života. Bezstarostné a tvorivé. Pritom život dospelého človeka je omnoho viac slobodnejší, no chýba mu zvedavosť. To je esencia, ktorá robí zo života naplnené bytie. Kedy ste boli naposledy na niečo zvedaví? Ten pocit napätia, objavovania, nového, dobrodružstva… to všetko sa dá vrátiť okamžite do našich rutinou ovládaných životov. „Všetko v našom živote pochádza zo zvedavosti. Len si predstavte, kde by ste dnes boli, ak by nebola v minulosti túžba a snaha objavovať. Zvedavosť je presne ten moment, kedy sa vo vašom živote štartuje nová radosť,“ hovorí Baron Baptiste. Nebuďte stále len v tom, čo poznáte, buďte zvedaví. Naplní to váš život zmyslom.

Buďte otvorení

Zvedavosť sama nestačí. Je to len otvorenie dverí, ale k tomu, aby ste sa začali tvoriť na lepšieho, je potrebné sa otvoriť novým možnostiam. Pretože zvedavosťou objavíte mnoho vecí, ktoré s vami rezonujú a otvorenosť vám umožní prežiť ich, vyskúšať a objaviť v sebe možno skryté talenty a vlohy. Pritom nezáleží na tom, či vám je pätnásť alebo päťdesiat. Byť otvorený objavovaniu niečoho, čo ste predtým nevideli, je prvým krokom, ako premeniť svoj život na niečo väčšie,“ hovorí B. Baptiste. Byť otvorený zároveň znamená všímať si veci. Neprehliadať drobnosti. Všimnúť si nové veci v starých koľajách. Potešiť sa stromom na ceste do práce, alebo štebotom vtákov, ktorý ste dodnes nevnímali. Zrazu budete cítiť, že žijete omnoho viac naplno.

Buďte vďační a neuspokojení

Zdanlivo protirečenie, ale B. Babtiste to tak nevidí. Náš život prirovnáva k joge: „Joga je ako nezdolateľná hora. Rastie spolu s našim postupom, no každý postup vyššie nám zároveň ukáže, že sa dá vystúpiť ešte vyššie.“ Je krásne byť vďačný za to, čo máme. Mnoho ľudí sa narodilo do omnoho horších podmienok. Je úžasné, ak ste sa z niečoho v tento deň mohli potešiť. Poďakujete za to a vždy si uvedomte, kam vás lekcie, radosti, alebo príhody dňa posunuli. Tešte sa, ďakujte, ale neuspokojte sa. Vždy na vás čaká vyššie poschodie. Pretože ak by nie, už by ste tu neboli. Stačí len spraviť krok a vykročiť k novým radostiam a realizácii a naplneniu vášho života.

Baron Baptiste je medzinárodne uznávaný jogový učiteľ. Zakladateľa Baptiste inštitútu a Baptiste nadácie. Svojich žiakov vedie prostredníctvom jogy a meditácie k prebudeniu ich vnútorného potenciálu a rastu. Je autorom knihy Dokonalá nedokonalosť (Umenie a zmysel cvičenia jogy )

Hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov: 0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *